ניתוחים פרוקטולוגים

ד"ר אלדד פובזנר מומחה בתחום ניתוחים פרוקטולוגים בארץ. רופא פרוקטולוג מומחה ומוכר. תת התמחות כירורגיה לאפרוסקופית; מקום עבודה (בית חולים) מרכז רפואי ע"ש רבין קמפוס גולדה השרון;

ד"ר אלדד פובזנר – מומחה לכירורגיה כללית ולניתוחים פרוקטולוגים. ישמח לסייע לכם לפתור כל בעיה בתחום הפרוקטולוגיה  ממנה אתם סובלים.

HAL-RAR – ייעור טחורים מרכז הניתוחים "CM-Clinic" מציע למטופלים שיטה יעילה חדשה לטיפול בטחורים – התערערות בעורקי הטחורים. שם נוסף לשיטה הוא HAL (קשירת עורק טחורים). לשיטה זו יתרונות רבים על פני ניתוחים קונבנציונליים. הוא ללא כאבים, פולשני מינימלי ואינו דורש התאוששות ארוכה. ניתן להבין את מהות דיסרטריזציה משמו של הליך זה. 

טחורים מורכבים מעורקים ורידים נפוחים, ובאמצעות ההליך הרופאים מונעים זרימת דם לאזור. כתוצאה מכך, הצמתים נסוגים ומוחלפים לעתים קרובות יותר ברקמת חיבור. 

הסרת פוליפים במעי (פי הטבעת) פוליפים, גידולים שפירים, מתחברים לדפנות המעי וגדלים עמוק יותר לתוך לומן המעי, מהווים איום על הבריאות. הם נמצאים בכל חלקי המעי, שונים בגודלם, יכולים להיות ממוקמים בנפרד או בקבוצות, גדלים ומפריעים לתפקוד התקין של מערכת העיכול. 

עם הזמן הם יכולים להפוך לגידולים ממאירים. המצב מסוכן במיוחד כאשר מתפתח פוליפוזיס מפוזר, כלומר מספר הניאו-פלזמות הוא במאות.

 לאחר האבחון מתקבלת החלטה להסיר פוליפים במעי, המהווים סכנה לחיי האדם ולבריאותו. 

פוליפקטומיה של המעי פוליפ הוא גידול שפיר של הקרום הרירי.

כריתת טחורים – הסרת טחורים טחורים הם המחלה הפרוקטולוגית הנפוצה ביותר.

 על פי הסטטיסטיקה, 41% מהאוכלוסייה הבוגרת על פני כדור הארץ סובלים מטחורים.

  הסרת פוליפים וטחורים חיצוניים יש להסיר טחורים או פוליפים אנאליים הגדולים מ- 0.5 ס"מ.  

הסרת שולי טחורים חיצוניים עלייה במקלעות טחורים תת עוריות בתעלה האנאלית מובילה להיווצרות טחורים חיצוניים 

 הסרת פיסטולה פי הטבעת פיסטולה של פי הטבעת (paraproctitis כרונית) היא דלקת כרונית של הרקטום, המאופיינת בנוכחות פתח פיסטיסטי פנימי בתעלה האנאלית ופתח פיסטיסטי חיצוני בעור סביב פי הטבעת.   

הסרת פפילות אנאליות פפילות אנאליות הן תולדות נוספות של הקרום הרירי של התעלה האנאלית באזור המעבר בין התעלה האנאלית לחלחולת.

צילום:freepik