יזם נדל"ן

אחד מהפרויקטים הגדולים בישראל, בשנים האחרונות, בתחום הנדל"ן, הוא התחדשות עירונית. אנחנו יכולים לא מעט אנשים שמעסקים ביזמות נדל"ן, אשר בוחרים אפיק זה ליזמות ובנייה, מהשלבים הראשונים ועד השלבים האחרונים שלו.

כל יזם נדל"ן, כידוע לנו, בוחר את המסלול ואת הדרך שלו בעולם של יזמות נדל"ן. רבים מהם, כאמור, בוחרים בשנים האחרונות את המסלול של התחדשות עירונית, מתוך הבנה, שקיים ביקוש גדול ליזמים בתחום זה. יזם נדל"ן אשר בוחר פרויקטים של התחדשות עירונית, עובד מול הרשויות המקומיות והן מול לקוות פרטיים.

לפני שנסביר כיצד התחדשות עירונית משפרת את איכות החיים ועוזרת לאוכלוסייה, חשוב להבין מה זה וכיצד זה מתחבר לעולם של יזמות נדל"ן. הרעיון של פרויקטים מסוג זה הוא, לקחת אזור מסוים, בין אם זה אזור ישן שבמשך שנים המראה שלו נשמר אותו דבר ובין אם זה אזור שנחשב עני או מדורדר, ולשפר את המראה שלו, כך שהוא יהפוך להיות הרבה יותר מודרני, עכשווי, אופנתי, ובכך מעלים את ערך הנכסים בו.

דוגמאות קלאסיות להתחדשות עירונית אנחנו יכולים לראות כמעט בכל עיר גדולה, בה אזורים שלמים נבנו לפני ארבעים-חמישים שנה ומעבר לכך, ובשביל לשפר את המראה שלו, נשכר יזם נדל"ן אשר מביא עמו קבלן בניין ואנשים נוספים בתחום, והם מציעים תוכניות כיצד לחדש את פני האזור. זה יכול להיות באמצעות פינוי בינוי של מבנים ישנים, בניית מבנים חדשים לגמרי, שדרוג ושינוי עורקי התחבורה באזור, שיפור המדרכות, יצירת אזורי מסחר ועוד.

אחת הערים המובילות בישראל בתחום של התחדשות עירונית, היא כמובן תל אביב. שם אנחנו התחדשות באזורים מסוימים, למשל אזור דרום תל אביב, נווה צדק, פלורנטין, שזוכים לפרויקטים רבים שכאלה. כמובן, בשביל שהפרויקט יצליח, חשוב מאוד לקבל היתר בניה רחב, חשוב מאוד שהתהליך יתבצע על פי תוכנית מותאמת לאזור ולאוכלוסייה שלו.

כיצד יזם נדל"ן יכול לעזור להתחדשות עירונית

אזור מסוים בעיר, סביר להניח, שלפני תהליך התחדשות, ערך הנכסים בו יהיה נמוך, הוא יכיל אוכלוסייה חלשה, לא יהיו הרבה בתי מסחר, וכתוצאה מכך גם הרווחים של הרשות המקומית מהאזור יהיו נמוכים. במקומות בהם האזור מתמודד עם תהליך התדרדרות מתמשך, אז סביר להניח יהיה גם רבה פשע.

יזם נדל"ן אשר יודע לזהות את היתרונות שבאזור זה, הרי שהוא יהפוך את האזור לאופנתי ופופולארי, מה שיוביל כניסה של בתי עסק חדשים, כניסה של אוכלוסייה חדשה, שיפור מוחלט של פני האזור, מה שיוביל בסופו של דבר לכך שהאזור ישגשג ויצליח להכניס הרבה יותר כסף. כמובן שעם הזמן המקום יהפוך להיות הרבה יותר יקר ערך. מי שירוויח מכך הם התושבים והסביבה.

חשוב לומר, לא כל יזם נדל"ן יודע כיצד להתעסק ולהתמודד עם פרויקטים שכאלה. שכן הוא דורש הרבה תשומת לב, הוא דורש הרבה מאוד עבודת צוות, שילוב של גורמים שונים, ובמקרים רבים זה דורש גם התייחסות וקשר לתושבי המקום, בלעדיהם העסק יכול להיכשל.

לפני סיום חשוב להבהיר, כל תהליך של התחדשות עירונית לוקח זמן, אי אפשר להבטיח תוצאות למחר. לעומת זאת, ככל שהזמן יתקדם, ייתכן מאוד שערך הנכסים יעלה ואז יהיה מאוד קשה, אם בכלל, להחזיר את המצב לאחור. בהנחה ומדובר על קהילה חזקה שנכנסת למקום, אז יהיה מאוד קשה לשנות את המצב. כמובן שצריך להיות שילוב בין הקהלים השונים, אלה החדשים ואלה שלא.

אם אתם רוצים להבין טוב יותר על הנושא של יזמות נדל"ן והתחדשות עירונית, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. חברת אפקים קבלני בניין ויזמי נדל"ן, עומדים כאן לרשותכם. פנו אלינו עוד היום.

3 thoughts on “יזם נדל"ן”

  1. האם אתה צריך הלוואה עבור מטרה אישית או לצרכים העסקיים שלך ?. הנה כמה חדשות טובות בשבילך. אתה במקום הנכון. יש לנו את היכולת לספק העסק אשראי אישי / הלוואות לחברות בודדים בריבית של 3%.

    דואר אלקטרוני: avantcworld@gmail.com

    כארים

    מובטחת להציע הלוואות

    לְהַלווֹת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.